Květen- poslední týden
Květen - čtvrtý týden
V Matematice jsme zaokrouhlovali čísla na 10, 100 a 1000 ve starých Matem. minutovkách a v PS na str. 33/6. Psali jste závěrečný test na kritéria 2. pololetí a pracovali jste s textem o Nobelově ceně v rámci statistiky v PS na str. 36. Také jste porovnávali velká čísla v PS na str.31/13. Na Umíme to máte nově zadané dva úkoly na zaokrouhlování a porovnávání velkých čísel, na kterých jste mohli pracovat také ve škole na chrombooku.
V Českém jazyce jsme pokračovali v odůvodňování i/y v koncovkách podst. jmen rodu mužského v uč. na str. 76 a 77. Také jste zde tvořili různé tvary. V uč. na str. 102 jste vyhledávali podměty a přísudky ve větách. V Tajemství pravopisu jste na str. 64 přiřazovali podst. jména ke vzorům. V PS na str. 49/11 a 13. Ve cv. 12 jste doplňovali, co už víme o podst. jménech. Na str. 51/5 jste tvořili pětilístek o kole. V aplikaci Umíme.to máte nově zadaná dvě cvičení k určování podmětu a přísudku ve větě a zjišťování počtu vět v souvětích, na kterých jste pracovali již na chrombooku ve škole.
Ve Společnosti máte za úkol připravit se na vyhledávání měst a řek na mapě. V historii jsme pokračovali v Lucemburcích v uč. na str. 35 a 36. Na učebně máte odkazy na videa z Udatných dějin národa českého o Lucemburcích.
V pondělí nás čeká během prvních dvou hodin a tříd. hodiny filmový den. Pak budeme pokračovat ve výuce. Pokud bude hezky, tak na TV půjdeme ven.