ŽáciTřídy5. BAktuality

DV- úterý 24.11.

Vážení přátelé,


zasílám úkoly k úterním meetům a k samostatné práci.
Před meetem si můžete dát na protažení ranní rozcvičku pro zdraví svého těla v rámci TV.
 
Pak se všichni sejdeme v 8.30 na M, kde začneme slovní úlohou o cenách zimního zboží a jejich postupného zlevňování v uč. na str. 33/10. Pak se budeme věnovat rýsování útvarů ze str. 34/11 a vybarvování jejich částí. Samostatně si vyřešíte úkoly v PS 23/8,9.
 
V ČJ si společně odůvodníme slova po B,L a M v uč. 31/2. Samostatně si do šk. sešitů vypíšete podst. jména z vyjmen. slov po B,L a M podle zadání 31/3a- a určíte nad slova jejich rody. Použijete zkratky- stř. ž. muž.
 
Na Společnosti se sejdeme v 10.15 a budeme se věnovat dalším 3 krajům v modré uč. na str. 10 a 11 s jejich zajímavostmi. Samostatně pak vypracujete prac. list z přílohy, ve kterém na horní volné řádky vypíšete ke každému (Liberecký, Královéhradecký a Pardubický) kraji 3 zajímavosti.
 
V dějepisné části si přečteme o Sámově říši v oranžové učebnici na str. 13 a také si připomeneme informace o Slovanech z minulé hodiny. Samostatně si zhlédnete video https://www.youtube.com/watch?v=TGKV84pzdco o Sámově říši a do sešitu si zapíšete odpovědi na otázky- 1. V jakém století a odkud přišli Slované na naše území? 2. Který národ a z jaké světové strany je napadal? 3. Kdo sjednotil slovanské kmeny a pomohl jim porazit národ, který je sužoval? 4. Kterého krále Sámo porazil u Wogastisburgu a v jakém roce? Můžete si pomoci i uč. na str. 11,12 a 13. Nadpis si dáte Slované a Sámova říše.
 
Přeji všem úspěšný zítřejší den.
 
 
Petra M.