ŽáciTřídy5. BAktuality

DV- středa 18.11.

Milé děti,

ve středu bude moje půlka AJ pracovat samostatně s časopisem Play, ve kterém se seznámí s potravinami, které jedí v USA na Díkuvzdání- v prac. listu z přílohy spojíte obrázky se slovy a zašlete na GC. V pátek se další práci s poslechem na toto téma budeme věnovat na meetu. Zkuste, zda vám půjde přihlásit se na https://www.bridge-online.cz/ do sekce časopisu Play. Heslo je ENTRY.
V 8.30 hod. se sejdeme na meetu. Druhá půlka Aj se k nám připojí až bude moci. Mezitím nám někteří prezentují čtenářský list nebo svůj herbář stromů. Až budeme pohromadě celá třída zahájíme M. Budeme se zabývat částmi z celku nebo-li zlomky. Začneme slovní úlohou o částech dne v uč. na str. 31/21, pak půjdeme na části kruhu a 4-úhelníků na str. 32/1. Ve 2.cv. se naučíme zapisovat číselný rozklad pomocí zlomků. Samostatně si vypracujete úkoly v PS na str. 21/1,2 a fotky PS i ze školního sešitu pošlete na GC.
V ČJ budete pracovat samostatně v přepisu vět a doplňování y/i do školních sešitů z uč. na str. 29/4. Doplníte si také vhodná slova do PS na str. 24/3. Přepis zašlete na GC.
Podruhé se společně sejdeme v 10.00 hod., kdy začneme čtením a doplňováním i/y v PS ČJ na str. 21/2 v textu o západočeském kraji. V textu nejdeme místní jména a budete je vyhledávat na mapě, kterou máte na konci uč. modré Vlastivědy. V té si také přečteme o Karlovarském a Ústeckém kraji na str. 9. Po orientaci na mapě se budeme věnovat čtení o Slovanech v oranžové uč. Vlastivědy na str. 11 a 12. Kdo bude mít čas a chuť, namaluje si v rámci VV postavu Slovana z uč. nebo postavu z nějakého jiného historického období a pošle foto na GC.
 
img20201117_13173855.pdf
 
S některými se ještě zítra uvidím na Triích, nezapomeňte mít sebehodnocení v Diáři.
 
Přeji všem hezký zbytek svátečního dne.
 
Petra M.