ŽáciTřídy5. BAktuality

DV- pondělí 9.11.

Milé děti,

v pondělí se s vámi sejdu opět v 8.30 hod. na meetu, kde si v TH- promluvíme o zkušenostech a práci v GC. V ČJ si společně připomeneme odůvodňování ě, je ve slovech a psaní předpon v PS na str. 20/4,5. Samostatně pak přepíšete z uč. str. 24 cv. 4 do školních sešitů s doplněnými předponami vy-,vý a dalšími souhláskami. Podtrhnete také podst. jména a pošlete na GC. Na konci meetu si dořešíme hady k rovnicím, které jsme dělali v pátek.
AJ si má skupina poslechne video https://www.youtube.com/watch?v=Dl8g2pZ82ME o přítomném průběhovém čase a přepíše si otázku What are you doing? do sešitu jako nadpis. Pod ní napíše alespoň 5 vět odpovědí z videa a pošle fotku přepisu na GC. Pokud stihnete, můžete si přečíst i otázky a věty ve WB na str. 13 pod písní. Budeme s nimi pracovat ve středu na meetu.
 si společně na meetu od 10.15 přečteme informace o houbách v uč. na str. 11-13. Budeme si povídat o houbách, které sbíráte vy. Pokud nám zbude čas, někdo nám může prezentovat některé stromy ze svého herbáře. Samostatně si pak vypracujete 2 PL o houbách z přílohy a pošlete na GC. Na volné řádky v PL napište 3 věci, které jsou pro vás o houbách nové.
Ve Čtení se budete věnovat četbě své knížky, případně jejímu zápisu do čtenářského listu- do konce listopadu pošlete zápis o knize do GC. V příloze si vyberte list, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Ve SP si sestavíte model ze své oblíbené stavebnice a jeho fotku pošlete na GC- nemusí to být hned v pondělí. Využijte volný čas během týdne nebo víkendu.
 
Přeji všem hezkou neděli a příjemný začátek nového pracovního týdne.
 
Petra M.
 
 
 
img20201108_11365142.pdf
img20201108_11385955.pdf