ŽáciTřídy5. BAktuality

DV- pondělí 16.11.

Milí žáci,

v pondělí se sejdeme všichni v 8.30 na TH+ČJ. Začneme s procvičováním vyjmen. slov po L v uč. na str. 29/2,3. Na konec společné hodiny si každý připraví jedno souvětí o víkendu nebo o tom, co se mu v minulém pracovním týdnu podařilo a co by chtěl ostatním ukázat či říci. Samostatně si vypracujete v PS str. 24/1,2. Po krátké přestávce budu se svou skupinou pokračovat v AJ, kde si pustíme video o škole a doplníme názvy některých místností a dalších slov na str. 17. Samostatně si pak doplníte rozhovor Steva s Bobem na str. 16. Obě stránky pošlete na GC.
V si shlédnete video o houbách https://edu.ceskatelevize.cz/video/3133-vyvin-hub a odpovíte do zápisového sešitu na tyto otázky: 1. Jak se jmenuje nauka o houbách? 2. Co pomáhá zastavovat růstu plísní? 3. Co dodávají houby stromům a co naopak stromy houbám? 4.Jak se jmenuje houba, která rozkládá dřevo? 5. Jak se jmenuje houba, která dokáže čistit odpadní vodu?
V 2. ČJ si shlédnete krátké vtipné video https://www.youtube.com/watch?v=ms4dkoCythI&list=RDCMUCCt8ZuhBWud7EPkFN8vcdaQ&start_radio=1&t=144&pbjreload=101 o Sametové revoluci a do GC napíšete 1. Které protesty proti režimu byly předzvěstí Sametové revoluce? 2. Kdy začala Sametová revoluce? 3. Kdo vytvořil OF- občanské fórum? 4. Kdo se stal po revoluci prezidentem ČR a jaké bylo jeho heslo?
Ve SP si všichni pečlivě uklidíte své pokojíky a svá pracovní místa s učením a v úterý si budete moci udělat den volna a oslavit tak státní svátek.
 
S někým se ještě uvidím zítra v odpoledních hodinách na Triích. Prosím, abyste si připravili vaše Diáře se sebehodnocením, případně práce, kterými byste se chtěli pochlubit, které se vám povedly.
 
 
Přeji všem hezkou neděli.
 
Petra M.