ŽáciTřídy5. BAktuality

DV- pátek 27.11.

Milí žáci,

máme tady snad poslední úkoly k distanční výuce na tento pátek.
 
Na AJ se sejdu s mou půlkou v 8.30 hod. a budeme se věnovat společnému čtení vět v přítomném čase ze str. 18,19 a 20. Odpovíme si na otázky v cv. 2 na str. 20 a poslechneme si příběh z časopisu play o Díkuvzdání. Posílám ho v příloze, pokud byste si chtěli vytisknout, ale budu ho mít k dispozici i na sdílené kartě na meetu. Takže nemusíte. Samostatně pak zkusíte vytvořit 5 vět o učebnách na mapě v cv. 1 podle zadání v HW na str. 20. Zapíšete je do Englishe a pošlete na GC.
 
Na M se sejdeme všichni v 9.45 hod. a začneme s nácvikem písemného dělení s tzv. ocáskem podle uč. na str. 36/1 do šk. sešitu. Samostatně zkusíte dělit velká čísla v PS na str. 24/1. Fotky ze šk. a PS pošlete na GC.
 
ČJ si společně zopakujeme vyjmen. slova po P a S. Pak si vysvětlíme a zapíšeme neznámá slova a vlastní jména ve kterých se píše y do šk. sešitu. V PS si vypracujeme na str. 27/4 a 3 cv. si uděláte samostatně společně s cv. 3 na str. 26.
 
OSV si vypracujete sebehodnocení do Diářů podle otázek v týdeníčcích na stránkách třídy- alespoň 5 vět. Pošlete ofocené na GC.
 
Místo TV si vyjeďte s rodiči někam na hory za lepším počasím, pokud budete mít možnost. Nebo si jen dejte pár km pěší chůze po stezkách v lese.
 
Přeji všem hezké odpoledne.
 
Petra M.