ŽáciTřídy5. BAktuality

DV- pátek 13.11.

Milí žáci,

čeká vás poslední práce v tomto týdnu. Ráno se sejdu s mou půlkou na AJ opět v 8.30. Přečteme si, jak se vám podařilo tvořit otázky v přítomném průběhovém čase na str. 14 a vytvoříme si příběh o Stevových narozeninách na str. 15. Samostatně si nakreslíte sebe ve virtuální helmě a popíšete 4 větami, co byste mohli dělat. Na str. 16/1,2 doplníte slova do vět a čísla k obrázkům. Nezapomeňte poslat foto na GC.
V 9.45 se sejdeme na společné M a budeme rýsovat kosočtverce ze str. 30/15. Vysvětlíme si, jak kosočtverce poznáme. Samostatně si narýsujete úsečky v PS na str. 20/7 a doplníte věty. Také si na stejné straně vyřešíte příklady v cv. 8. Kosočtverce i úsečky s příklady pošlete na GC.
Ve společné ČJ si přečteme úryvek z knihy Lovci mamutů v PS 23/6 a vypracujeme jednotlivé úkoly k textu. Doufám, že stihneme odůvodnit také vhodná slova v cv. 7. Do šk. sešitu si přepíšete slova z uč. 28/6, kde doplníte vhodné i/y. To pošlete na GC.
V OSV si popřemýšlíte o tom, co děláte, když se rozzlobíte. Zkusíte buď nakreslit nebo popsat větami vaše chování. Také vymyslete alespoň 2 věci, které by vám mohli pomoci ovládnout vaši zlost. Kresbu nebo popis i s činnostmi na sebeovládání pošlete na GC.
 
Přeji všem hezký večer.
 
Petra M.