ŽáciTřídy5. BAktuality

DV- čtvrtek 12.11.

Milí žáci,

zasílám úkoly na čtvrtek, kdy se společně sejdeme zase v 8.30 celá třída na ČJ. Zahrajeme si spolu hru na předpony z uč. na str. 24/8. Pak si budeme odůvodňovat i/y po B v uč. na str. 28/4 a některá spojení budete zapisovat do šk. sešitů. Přepis ze šk. sešitu mi pak zašlete do GC. Samostatně si vyplníte v PS na str. 22/3,4,5 a zkontrolujete s klíčem vzadu.
V M se společně budeme věnovat obvodům a obsahům čtyřúhelníků v uč. na str. 29/7 a trojúhelníků 29/9. Samostatně si vypracujete úlohu z PS 19/5. Obkreslíte si čtverec a kosočtverec na bílý papír a čtverec si pak vybarvíte modře. Dál už pokračujte podle návodu. Fotku zápisu z meetu a z PS mi pošlete na GC.
Ve Čtení si přečtete text z uč. na str. 26/2 o ČR a krajích. Do sešitu na Společnost si nadepíšete nadpis Kraje ČR a odpovíte na otázky k textu a,b,d. Podle úkolu C si je také najdete na mapě. Pak si odpovíte i písemně na otázky v cv. 3. Vyfocený zápis ze sešitu mi pošlete na GC.
 
Příští týden bych ráda zahájila Tria přes meet. Prosím rodiče, aby mi dali vědět v jakou denní dobu by se jim to nejlépe hodilo. Já se podle toho potom pokusím přizpůsobit a nabídnout časy.
 
Přeji všem hezký večer a zítra na viděnou.
 
Petra M.