ŽáciTřídy5. BAktuality

Distanční výuka -pátek 6.11.

 Milé děti,

čekají nás poslední úkoly v tomto týdnu na pátek.
Ráno se sejdeme v 9.30 hod. na meetu a začneme v ČJ předložkovou a předponovou rozcvičkou podle hry v uč. 22/5. Pak budeme pracovat s cv. 4 na stejné straně. Cv. 3 si přepíšete samostatně do šk. sešitů a pošlete na GC. Společně si ještě odůvodníme slova v PS na str. 18/3,4 a samostatně doplníte tajenku v cv. 5.
M si společně vyřešíme úlohy 26/20 a 27/24. Pak budeme přepisovat rovnice  na str. 28/5 pomocí zvířátek a hadů. Samostatně nebo s pomocí rodičů si zase vyzkoušíte přelévání nádob v PS 18/2. Postup máte vysvětlen na str. 14.
Aj se s mou skupinou setkám na meetu od 10.15 a probereme si, jak jste se vypořádali s pozvánkou na vaše narozeniny pro kamaráda. Potom si připomeneme, jak si pamatujete osobní a přivlastňovací zájmena. Nakonec si pustíme rapovací píseň It´s Birthday Party. Je to píseň z druhé lekce. Bohužel se mi jí zatím nepodařilo najít na youtube, ale na stránkách wowenglish ji najdete.
Na TV všem v dalším mailu pošlu nabídku soutěže v chození od p. uč. Havlíčka, pokud se budete chtít zúčastnit, můžete se s ním spojit. Na OSV mi stále ještě někteří z vás neposlali sebehodnocení DV za říjen do GC- dejte to prosím do pořádku.
 
Přeji hezký pátek a nadcházející víkend.
 
Petra M.