WebAktuality

ZAHRADNÍ SLAVNOST

Po nucené odmlce kvůli epidemii nemoci covid-19 uspořádala Sportovní soukromá základní škola v Litvínově Zahradní slavnost. Vrátila se tak k osvědčené tradici, kdy žáci se svými učiteli připravují pro rodiče i návštěvníky z řad veřejnosti bohatý kulturní a společenský program. Termín se posunul ze zářijového na konec školního roku. Zájem byl značný, dorazily desítky mužů, žen i dětí. 

Slavnost měla opět i charitativní zaměření, výtěžek pomůže potřebným. Za symbolické částky jsme nabídli zájemcům také guláš, palačinky, dobroty z kroužku vaření, na nichž předvedli svůj kulinářský um naši žáci a žákyně. Vybrali jsme pět tisíc korun. Pošleme je na konto nadace Dobrý anděl, která pomáhá rodinám s dětmi, jež se vlivem vážného onemocnění dostaly do těžké životní situace.

Sportovní, kulturní, naučné i zábavní aktivity pro děti i dospělé organizátoři umístili po celém venkovním areálu školy. Zájemci si tak mohli vyzkoušet lukostřelbu, tenis, skákací boty kangoo jumping, veslovací trenažér, kuželky, nové workoutové hřiště či trampolínu. Součástí slavnosti byly i výtvarná a keramická dílna, přírodovědný koutek, přehlídka skautských dovedností či malování na obličej. Velké pozornosti se těšil shirský vraník, děti vozil ještě dlouho po skončení slavnosti.

Své umění a dovednosti předvedly návštěvníkům slavnosti mažoretky ze Sportovky, taneční a pěvecká vystoupení pak nacvičili chlapci a dívky z nižšího stupně a alternativních tříd.