WebAktuality

Vánoční jarmark na Sportovce

Po třech letech se nám letos podařilo uspořádat 19. prosince na hřišti jarmark Vánoční radovánky pro děti, rodiče a přátele školy.  O zahájení se v pondělní podvečer postaral učitelský pěvecký sbor přednesem tří vánočních písní. Poté jeviště patřilo milému hostu, Kateřině Brzobohaté ze skupiny Holki. S chutí si s ní zazpívaly i děti naší školy, jež spontánně navázaly vlastním pěveckým vystoupením. Postupně se pod vedením svých učitelek představily třídy 1.A, 1.B, 2.A, 2.B, 3.A, 3.B a 5.A.

Zájemci si v dílničkách pro děti vyzkoušeli vánoční tradice, například zdobení perníčků nebo rozkrajování jablíček.

Některé třídy se na jarmark přichystaly předem, u stánků pak prodávali své výrobky, především vánoční dekorace.

Jarmark by se pochopitelně neobešel bez občerstvení. Lákaly zejména opékané klobásy, zelná polévka a dortíky. Zatímco děti zaháněly chlad čajem, dospělí si pochutnávali na svařeném víně.

Výtěžek z prodeje občerstvení a výrobků žáků získá nadace Dobrý anděl. Dlouhodobě podporuje rodiny, které se vlivem vážného onemocnění dostaly do těžké životní situace.

I když Vánoční radovánky provázel déšť, který se po dopadu na zem ihned měnil v ledovou krustu, jarmark se vydařil. Navštívilo jej mnoho dětí a jejich rodičů, všichni si pak kromě hudebních, gastronomických zážitků a vánočních dekorací odnášeli také příjemný pocit z pomoci potřebným.

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies