WebAktuality

Gratulujeme Markovi Müllerovi z 9. B k vítězství na Olympiádě dětí a mládeže

Marek Müller z Lomu zahájil lyžařskou sezonu ve velkém stylu

Impozantní vstup do letošní sezony předvedl patnáctiletý talentovaný lyžař z Lomu u Mostu Marek Müller.  Na územních kvalifikačních závodech (UKZ) ve ski areálu Bílá v Beskydech 13. ledna ani ve ski areálu v Koutech o týden později nenašel přemožitele, a to jak ve slalomu, tak v super obřím slalomu.

Že se na novou sezonu dobře připravil, potvrdil Marek také na prvních republikových kvalifikačních závodech (RKZ), jež jsou součástí Českého poháru a jely se 16. a 17. ledna na sjezdovce Stoh ve Špindlerově Mlýně. „Marek zajel skvěle ve slalomu, s náskokem získal první místo. Upevnil si tak svoji pozici tuzemské slalomové jedničky v žákovské kategorii.  V obřím slalomu se jelo hodně na krev a o medailové pozice byl velký boj, rozhodovaly setiny. Marek nakonec vybojoval bronz,“ upřesnil lyžařův otec a šéf jeho servisního týmu Jan Müller.

Marek byl tradičně také velkou oporou týmu Ústeckého kraje na zimní olympiádě dětí a mládeže, kterou tentokrát hostil Karlovarský kraj. Zúčastnil se závodu v obřím slalomu. „Organizátoři měli velké problémy udržet trať sjízdnou, ale díky jejich velkému úsilí se závod mohl odjet. Marek zajel skvěle a bez respektu k trati, a obhájil zlatou medaili z olympiády před dvěma roky,“ popsal další úspěch svého syna Jan Müller.

Mladý lyžař je jedním z nejúspěšnějších účastníků zimních olympiád dětí a mládeže, letošní byla jeho druhou. Čtyři starty v individuálních disciplínách proměnil ve čtyři nejcennější kovy. Tentokrát se ale nemohl zúčastnit svého oblíbeného slalomu. S reprezentačním trenérem Petrem Záhrobským a s dalšími pěti nejlepšími lyžaři žákovské kategorie totiž odjel reprezentovat Českou republiku na Hahnenkamm Junior Race v Rakouském Kitzbühelu.

Marek Müller je členem lyžařského oddílu  M-ALGO team a hostuje v Racing Team Záhrobský, který je nejlepší tuzemskou skupinou v žákovské  kategorii s důrazem na kvalitu tréninků a profesionální přístup. Jeho členové se pravidelně umísťují na stupních vítězů.  Tým vede trenér žákovské reprezentace Petr Záhrobský mladší. Bratr bývalé úspěšné české alpské lyžařsky Šárky Strachové byl sám dlouholetým reprezentantem ČR, sedminásobným mistrem ČR a několikanásobným evropským šampionem. Zúčastnil se tří zimních olympijských her a šesti mistrovství světa. Vedle trenérské práce zastává také funkci technického delegáta Mezinárodní lyžařské federace (FIS).

Marka je možné sledovat na https://www.facebook.com/malgoteam/