WebAktuality

EDISONI na Sportovce

Po roce se na naší škole již podruhé uskutečnil mezinárodní projekt Edison. Žáci prvního i druhého stupně naší školy měli jedinečnou příležitost se setkat se studenty z Jižní Korey, Indie, Indonésie, Kazachstánu, Turecka a Tunisu. Během prezentací získali faktické informace o jednotlivých zemích, blíže poznali kulturu a životní styl stážistů.

Naši hosté - „Edisoni“ pobývali v České republice od poloviny ledna. Procestovali několik českých měst, obdivovali památky, současnou architekturu, českou kulturu i běžný život. Líbila se samozřejmě Praha, také Karlštejn či Český Krumlov. Týden, který strávili v Litvínově, věnovali především žákům naší školy a poznávání zajímavostí města Litvínov. Na naše hosty velmi zapůsobil Zimní stadión Ivana Hlinky a zápas HC Vervy, protože na hokeji byli vůbec poprvé.

 

Dojmy z pobytu v našem městě shrnuli do několika řádků. O jejich názory se s Vámi rádi podělíme formou jejich otevřeného dopisu.

„Our week in Litvinov was a bit different from other parts of czech. The city is a bit far from Prague, do near to Germany, students have less chances to be in contact with other cultures, that´s why they feel much more happy with us, and that made is feel special making this impact.The hotel was a bit far, and that made a small gap between us and students, hard for us to meet them and hard for them to come to us, but our meetings in the school covered the time we needed to know each other better: we had tours around the town, club activities, free time to play and we eat together. All those activities made the unity in our differences and made a bridge relating each one of them to all the countries they knew in Edison project.“ (Aleka from Kazachstan, Bill from Indonesia, Shruti from India)