WebAktuality

CONNECT THE WORLD

ve středu 27. ledna 2021 se naše devítky účastnily mezinárodního projektu pod názvem CONNECT the WORLD. Nebyla to pro nás úplně nová zkušenost, neboť jsme již dvakrát byli součástí projektu EDISON pořádané společností AIESEC (největší studenty řízená organizace na světě, která přispívá společnosti rozvojem mladých lidí a příležitostmi v mezinárodním prostředí. AIESEC existuje od roku 1948 a momentálně se nachází ve 126 zemích a teritoriích.)

 

Žáci měli příležitost živě komunikovat s lidmi z různých koutů světa (workshops, prezentace, online hovory). Do projektu se přihlásilo přes  280 studentů z ČR. Někteří byli velmi aktivní, kladli zvídavé otázky, projevovali skutečný zájem. Někteří byli pouze posluchači, ale i přesto mohli získat mnoho zkušeností a dovedností (operativní řešení technických problémů, komunikace vyučujícím, spolupráce se spolužáky). 

 

Interakce probíhala pouze v angličtině. Pevně věřím, že naši žáci byli po celou dobu "v obraze". Během přenosu jednotliví účastníci poskytli odkazy na případné budoucí kontaktování. Považuji tento počin za přínosný a obohacující v mnoha aspektech. Nebojme se ukázat, co umíme. Pokusme se to "prodat". Rozvíjejme potenciál našich žáků, podpořme jejich zdravé sebevědomí. Jednou možná budou cestovat po světě a stanou se inspirací pro další generaci.

M.Korandová