Hlavní rozcestí u nás ve škole

SportGymnastikaAktuality

První závod roku 2019 - DUO GYM CUP - Šestajovice

První závod roku 2019 byl závod dvojic nejmladších děvčat

DUO GYM CUP Praha Šestajovice 20. 1. 2019

     Nový rok zahájily nejmladší litvínovské gymnastky závodem v pražských Šestajovicích,. A nebyl to závod lehký. Naše gymnastky soutěžily v kategorii Mladší I ročníky 2011 – 2010. Tato kategorie byla nejpočetnější a zúčastnilo se jí celkem 80 závodnic, které  utvořily celkem 40 dvojic, které mezi sebou soupeřily.

     Smyslem těchto závodu je, že dvě gymnastky z jednoho oddílu utvoří dvoučlenné družstvo a každá závodnice daného družstva zacvičí na dvou nářadích vlastního výběru, přičemž dohromady musí absolvovat cvičení na všech 4 nářadích.

     Naše závodnice utvořily celkem 3 dvojice a to ve složení: družstvo A Buršová Eliška a Adéla Kučerová, družstvo B Činoveská Valerie a Pantučková Ella, družstvo C Zavadilová Zdenka a Zralá Eliška.

     Vzhledem k vysokému počtu závodnic, sledovaly rozhodčí všechny výkony na všech nářadích velmi přísným okem.  Bohužel pády na kladinách zapříčinily, že naše gymnastky, ačkoliv měly závod velmi dobře rozjetý (výkon Elišky Buršové byl hodnocen jako nejlepší z prostných, výkon Elišky Zralé na bradlech jako třetí nejlepší) skončily bez medailového umístění. Přesto se dívky umístily v první polovině dvojic a to můžeme vzhledem k tak silné konkurenci považovat za úspěch.

Fotogalerie:

https://stryhaj.rajce.idnes.cz/Duo_gym_cup_-_Sestajovice_20.1.2019/