Hlavní rozcestí u nás ve škole

SportGymnastikaAktuality

Litvínovandy jako "skokanky" kategorie I. ligy žen na M ČR družstev v Černošicích

Jen o vlas minulo družstvo KSG Litvínov bronzové umístění v nové kategorii I. ligy družstev žen na prosincovém M ČR v Černošicích, kde děvčata letos poprvé bojovala díky přímému postupu vítězného družstva na loňském M ČR v Brně. Děvčata jsou tak pravými "skokankami" v této vrcholové kategorii, protože prokázaly, že svými dovednostmi mohou atakovat nejvyšší posty vítězů. Gratulujeme děvčatům a trenérům k nádhernému výsledku

     V pražských Černošicích se o víkendu 8. - 9. prosince 2018 konalo Mistrovství ČR ve sportovní gymnastice družstev. Z litvínovských děvčat se ho zúčastnily gymnastky Agáta Strýhalová, Patricie Makovičková, Denisa Chaloupková a Markéta Hofmanová za kategorii I.ligy žen, do které postoupily přímým vítězstvím v kategorii II. ligy v minulém roce 2017. V této kategorii bojovala děvčata v tomto složení tedy vůbec poprvé a obsadila hned vynikající 4. místo s celkovým počtem 129,450 bodů.  

     Děvčatům se zadařilo i v individuálním pořadí, kdy vysokým počtem bodů 45,400 zabodovala na 4. místě Patricie Makovičková, s počtem 43, 100 bodů na 11. místě Agáta Strýhalová, s počtem 40, 700 bodů na 18. místě Denisa Chaloupková a s počtem 38,100 bodů na 20. místě Markéta Hofmanová z celkového počtu 37 závodnic I. ligy. Děvčatům i trenérům gratulujeme k bezvadnému výsledku v posledním nejdůležitějším závodu roku na národním poli.

     Závodu II. ligy se zúčastnilo litvínovské družstvo ve složení Tereza Herinková, Uršula Hocelíková, Barbora Nováková, Michaela Racíková a Varvara Matiunina. Družstvo získalo 120, 050 bodů a umístilo se na slušném 14. místě z celkového počtu 20 družstev z celé ČR. V individuálním pořadí se nejlépe zadařilo Uršule Hocelíkové, která se umístila na 30. místě s počtem 40,100 bodů z celkového počtu 92 závodnic z celé ČR.  Gratulujeme a přejeme spostu sil a hlavně zdraví do nové závodní sezóny!

Jitka Strýhalová

Výsledky:

http://www.gymfed.cz/vysledky/detail/1175?kategorie=2701

Fotogalerie:

https://stryhaj.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_CR_druzstev_v_Cernosicich_-_8._12._2018/