Hlavní rozcestí u nás ve škole

SportGymnastikaAktuality

Kvalifikační závod pro Mistrovství ČR v Třinci - Praha 25. 5. 2019

Kvalifikační závod v Praze zajistil účast všem gymnastkám |KSG Litvínov na Mistrovství ČR v Třinci!

Je za námi druhý kvalifikační závod pro Mistrovství ČR v Třinci, který se konal tentokrát v Praze 25. 5. 2019. Vypravilo se na něj celkem sedm gymnastek z Litvínova. Za kategorii kadetek závodila již známá sestava děvčat - Agáta Strýhalová, Denisa Chaloupková a Patricie Makovičková, v kategorii VS3A děvčata Varvara Matiunina, Natálie Ulrychová, Tereza Hurtová a tentokrát s nimi do závodu nastoupila také Michaela Racíková, která během prvního kvalifikačního závodu v Brně bojovala se zdravotními obtížemi.
V kategorii kadetek se závod opět nejlépe povedl Patricii Makovičkové, která si oproti zlatému závodu v Brně "pohoršila" skóre o jednu příčku a do Litvínova si přivezla stříbrnou medaili za 2. místo. Výrazně povedenější kvalifikační víceboj oproti brněnskému skóre předvedla Agáta Strýhalová, která vybojovala 5. místo a stejnou příčku jako v Brně obsadila jejich kolegyně Denisa Chaloupková, umístila se na 16. místě.
V kategorii VS3A opět s nejvyšším hodnocením z KSG Litvínov bodovala Varvara Matiunina, která se umístila o dvě příčky lépe než v Brně, a to na 10. místě. Mírný propad o čtyři příčky zaznamenala Natálie Ulrychová na 18. místě, stejně tak Tereza Hurtová na 23. místě a velmi dobře se umístila Michaela Racíková, pro níž byl pražský závod první a poslední kvalifikací na M ČR, umístila se na 15. místě.
Pro děvčata byl tento závod poslední kvalifikací před nejvrcholnějším závodem roku - Mistrovstvím ČR, kam se litvínovské kadetky vypraví již příští týden o víkendu 1. - 2. 6. 2019, čeká je náročná cesta do dalekého Třince a náročný dvoudenní fyzický i psychický boj. Mladší děvčata zazávodí na M ČR 21. 6. 2019 v Černošicích. Držme všem pěsti, poděkování i gratulace náleží všem kvalifikovaným gymnastkám KSG Litvínov a samozřejmě jejich trenérům i rodičům.

Výsledky kadetek:

2. místo - Patricie Makovičková

5. místo - Agáta Strýhalová
16. místo - Denisa Chaloupková


Výsledky starších žákyň:
10. místo - Varvara Matiunina
15. místo - Michaela Racíková
18. místo - Natálie Ulrychová
23. místo - Tereza Hurtová

Fotogalerie:

https://stryhaj.rajce.idnes.cz/Kvalifikacni_zavod_pro_M_CR_v_Trinci_-_Praha_25._5._2019/